Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
CZAS DO STARTU:

2017 - płyniemy, jedziemy i biegniemy dalej!

Przed Wami kolejny rok rywalizacji, przed nami piąty sezon organizacji triathlonów. Kilka dni temu uruchomiliśmy zapisy do imprez spod znaku VTS. Przyszły rok to także zmiany, na część z nich mieliśmy wpływ na jedną ... nie.
Od trzech lat inauguracyjna impreza przeprowadzana była i w przyszłym roku również będzie w Brodnicy (21.05.2017). Wyjątkowo atrakcyjna okolica oraz przyjaźnie nastawiony samorząd – to niewątpliwe atuty miejscowości nad Drwęcą.
 
_O5B1108

W każdym roku ostatnia dyscyplina triathlonu – bieg, był prowadzony po innej trasie. Zaczynaliśmy od rundy w centrum miasta, w następnym sezonie “bieganie szło” po drogach szutrowych w okolicy granic administracyjnych miasta, by ostatni raz zaliczenie odbyło się po ścieżce pieszo-rowerowej wzdłuż jeziora Niskie Brodno. Każda trasa miała swoich zwolenników i przeciwników, jednakże ostatnie dwa lata miejsce biegu było determinowane budową obwodnicy miasta. Inwestycja została zakończona i ... wracamy ponownie na szybkie bieganie w centrum Brodnicy z metą na krzyżackim zamku.
 
028_EZ3A9676

Kolejna miejscówka to podwarszawski Nieporęt (16.07.2017). Miejsce specyficzne, z potencjałem na rozwój w przyszłości. W minionym sezonie udało się (dzięki remontom kilku odcinków szosy) poprowadzić trasę rowerową po dwóch pasach w jednym kierunku. Nie odbyło się bez pewnych komplikacji (zdajemy sobie z tego sprawę), nie mniej dążymy do usprawnienia kwestii organizacyjnych, tak, by w przyszłości uniknąć sytuacji kryzysowych.
 
196_TRI_Chodziez_7L3W6849

Chodzież (20.08.2017) jest z nami od samego początku, tu od kultywuje się dobre sportowe tradycje. W tej wielkopolskiej miejscowości organizowane były imprezy triathlonowe, duathlonowe, wyścigi MTB, itp. Sprawnie działający MOSiR, dobre i komfortowe trasy oraz zaangażowanie samorządu – to wszystko sprawia, że po zakończeniu zawodów, odliczamy dni do następnych.

Nośne hasło “Sport zmienia Mrągowo” zmobilizowało nas do działania. Tu uruchomiliśmy naszą “przygodę” z triathlonem. Od końca 2012 roku rozpoczęliśmy “budowanie miejscówki”. Początkowo sceptyczny samorząd przyjmował nasze pomysły z dużą dozą niepewności, jednak 4 lata temu postawiliśmy wszystko na jedną kartę i z czasem, gdy wdrożyliśmy większość zaplanowanych działań, “drzwi otworzyły się szerzej”. Niemal każdego roku wprowadzaliśmy zmiany w organizacji imprezy, jako priorytet stawialiśmy zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa rywalizacji. Odbiór imprezy po ostatniej edycji “w mieście” był pozytywny, samorząd potwierdził chęć dalszej kooperacji. 14 października 2016 przeczytaliśmy krótkiego maila “nie jesteśmy zainteresowani organizacją imprezy”. Niebawem okazało się, że “wystawił” nas dobry znajomy. Ów znajomy to szczęśliwiec, który w inauguracyjnej edycji VTS 2013 wygrał konkurs z główną nagrodą:
http://www.triathlonpl.com/volvo-wygrac-kazdy-moze-wywiad-z-adamem-greczylo

Trudno jest komentować taką sytuację. Po 4 latach tworzenia imprezy od przysłowiowego "zera" zostaliśmy wyrzuceni z miasta na rzecz nowego kooperanta. Nieformalne kontakty zainteresowanego z urzędnikiem miejskim - na to nie mieliśmy wpływu. Etyka, moralność, czy normalna ludzka przyzwoitość w obliczu specyficznego "niedozwolonego wspomagania" nie miały kompletnie racji bytu i zastosowania.

"Chleb pracą nabyty bywa smaczny i syty" - nowy nie musi się zastanawiać, przychodzi na gotowe, rzeczona praca została wykonana. Bez żadnych ograniczeń przejmuje nasze know how, wchodzi w wypracowane i ułożone miejsce, w które włożyliśmy ogrom pracy i zaangażowania. "Kręgosłupy moralne najczęściej przechodzą próbę w sytuacjach kryzysowych". Wiemy, że pojawiający się pierwszy raz w Mrągowie kooperant ma swoją interpretację zaistniałej sytuacji, którą stara się tłumaczyć swoje nikczemne postępowanie. Powszechnie obowiązujące zasady u osoby świadomie stosującej doping w jasny sposób charakteryzują człowieka, jednostki nieprawdziwej i bez klasy.
"Mrągowo już po raz piąty będzie gościć uczestników triathlonu (...) zamówiliśmy piękną pogodę, bo tak jest od czterech lat " - tak zaprasza na imprezę organizator, który prawdopodobnie pierwszy raz przeprowadzi zawody w mieście nad jeziorem Czos ...
 
072__O5B9692

Nie załamujemy się i robimy swoje. Prawdopodobnie 2017 rok będzie składał się z trzech imprez (choć nie poddajemy się i walczymy o miejscowość nad jeziorem Czos). Zaistniała sytuacja rozbiła zaplanowany cykl przygotowawczy, ale na pewno wzmocniła też naszą psychikę. Nie poddajemy się i z pełnym zaangażowaniem przygotowujemy piąty sezon Volvo Triathlon Series (zapisy znajdują się na stronie https://sts-live.pl/volvots).