Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
CZAS DO STARTU:

Areny triathlonowych gladiatorów

Każde sportowe widowisko potrzebuje odpowiedniej areny (i nie chodzi tu nam o producenta sprzętu pływackiego). Tak jak rzymscy gladiatorzy mieli swoje Koloseum, Tour de France ma alpejskie przełęcze, wyścigi MTB usiane singletrackami górskie trasy, a lekkoatletyka stadiony i hale. Scena, na której rozgrywane są zawody triathlonowe to specyficzna mieszanka dobrego akwenu, bezpiecznej trasy rowerowej poprowadzonej po dobrej jakości asfaltach oraz nienużącej trasy biegowej. Z pozoru łatwo jest znaleźć takie miejsca – w końcu dróg (także tych nowych) mamy z roku na rok coraz więcej, a mimo, że Finlandią nie jesteśmy i jezior oraz innych zbiorników wodnych ci u nas dostatek.

_O0C8771

Jednak jeśli dodamy do tej listy wymagań jeszcze np. dobrą bazę noclegową, przyzwoitą dostępność transportową, to pole potencjalnych miejsc nam się zawęża. Ale to nie wszystko, fajnie byłoby, gdyby trasy były ułożone tak, by dawały szanse na mierzenie się ze swoimi rekordami życiowymi. Walka z „życiówką”, to dodatkowy bodziec i motywator w trakcie trwania rywalizacji, który docenia wielu zawodników. Długa lista życzeń, co ?

_O0C7027

Na szczęście my mamy to wszystko. Nasze lokalizacje zostały wyselekcjonowane za pomocą tych właśnie kryteriów. Mrągowo i Ełk, to miasta, których uroku chyba nie trzeba specjalnie reklamować, podobnie jak fenomenu całego pojezierza mazurskiego. Chodzieska Szwajcaria słynie z doskonałego akwenu, sprawdzonej trasy rowerowej i biegowej oraz komfortowej strefy zmian na murawie stadionu. Położony nad Zalewem Zegrzyńskim – Nieporęt zaskoczy Was w tym roku nową trasą rowerową poprowadzoną w jednym kierunku po dwóch pasach jezdni. Za to inaugurująca cały cykl Brodnica zapewnia zawodnikom olbrzymi komfort związany z wizytą w strefie zmian, szybką trasą biegową, równą nawierzchnią etapu szosowego i metą zawodów na terenie krzyżackiego zamku.

EZ3A1591

Są to miejscowości turystyczne, więc nie będziecie mieli problemu ze znalezieniem miejsca do spania, a jeśli zdecydujecie się przedłużyć swój pobyt o dzień lub dwa (np. świętując złamanie rekordu życiowego), to na pewno nie będziecie się na miejscu nudzić. Nie wierzysz nam na słowo – jest tylko jedna możliwość żeby to sprawdzić. Zakładaj piankę, smaruj łańcuch, wciskaj opaski kompresyjne i goń na start zawodów z serii Volvo Triathlon Series!