Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
CZAS DO STARTU:

Chodzieski Klasyk po raz 4!

Doskonała woda, sprawdzona trasa rowerowa i biegowa oraz komfortowa strefa zmian zlokalizowana na murawie chodzieskiego stadionu to znakomita okazja do poprawy chociażby ubiegłorocznych wyników. Już w najbliższą niedzielę „Chodzieska Szwajcaria” jak mawia się o tej miejscowości, po raz kolejny stanie się mekką triathlonistów. Trzecia odsłona Volvo Triathlon Series to sprawdzony chodzieski standard. Strefa wody z idealną dla widzów przystanią i molem, trasa rowerowa poprowadzona znakomitymi asfaltami czy ostateczna część zmagań - trasa biegowa z rundą wokół Jeziora Chodzieskiego z pewnością pozwolą zmierzyć się wszystkim TRI-maniakom z rekordami życiowymi.


Pogoda  zapowiada się bardziej niż znakomicie, więc…. sugerujemy maksymalne obciążenie wodą – z której oczywiście korzystacie regularnie! Korzystajcie także do woli z bufetów zarówno na trasie rowerowej jak i biegowej. 

Nim jednak wystartujecie…. Zajrzyjcie do BIURA ZAWODÓW!


Biuro Zawodów:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Chodzieży, ul. Staszica 19

Pokaż Biuro Zawodów - Chodzież na większej mapie

Rejestracja do zawodów
Sobota, 15 sierpnia, godz. 16.00 - 21.00
Niedziela, 16 sierpnia, godz. 07.00 - 8.50
 


Wybierzcie się także na odprawę techniczną

Sobota, 15 sierpnia, godz. 19.00

Miejsce: Hala Sportowa przy Gimnazjum Miejskim w Chodzieży, ul. Paderewskiego 13

Pokaż Odprawa Techniczna - Chodzież na większej mapie


I zapoznajcie z trasami zawodów:


0001

0001

Szczegóły w RaceBooku
 


Pamiętajcie także o nawadnianiu i energetyzowaniu swoich organizmów. Na bufetach Volvo Triathlon Series o ten aspekt dba SQUEEZY!


Nie taki skurcz straszny!

Najważniejszą przyczyną skurczów podczas wysiłku (oczywiście poza nieodpowiednim przygotowaniem się do długotrwałego wyścigu) jest zaburzona równowaga elektrolityczna organizmu. Co to oznacza? Razem z potem wydalamy z siebie mnóstwo wody i co za tym idzie- soli i  składników mineralnych głównie w postaci sodu i potasu (chlorku sodu i chlorku potasu). Potas odpowiedzialny jest za zachowania bilansu wody i syntezy białek, obniżanie ciśnienie krwi, odgrywa istotną rolę przy regulacji rytmu serca, wspomaga dostarczanie tlenu do mózgu oraz jest niezbędny do zachowania prawidłowych funkcji nerwów i mięśni. Wspólnie z sodem współodpowiadają za przenoszenie impulsów nerwowych.

W normalnych warunkach, przeciętnie w 1 litrze potu każdy traci ok. 3g. chlorku sodu. Po utracie w ciągu kilku godzin intensywnego wysiłku fizycznego 10 litrów potu, straty soli mogą dojść do 18g dziennie. Tak duża utrata elektrolitów prowadzi do szybkiego wzrostu temperatury ciała i tętna, a co za tym idzie- do zmniejszonej adaptacji organizmu do wysiłku.  

Zatem jak temu zaradzić??

Przede wszystkim należy dbać o odpowiednie nawodnienie przed i w trakcie wysiłku. Ale sama woda nie wystarczy - warto się zaopatrzyć się z napoje izotoniczne i żele energetyczne np. firmy SQUEEZY, która w tym roku wspiera Was na tracie całego cyklu VOLVO Triathlon Series.

Jeżeli po kilku godzinach mamy dość słodkiego smaku izotoników, a myśl o zjedzeniu kolejnego żelu cytrynowego czy pomarańczowego przyprawia o mdłości… mamy dla Was ciekawą propozycję od  SQUEEZY, który jako jedyny na rynku proponuje żel o lekko słonym, a nie słodkim smaku pomidorowym 

Ponadto, wybierając pomidorowy żel energetyczny SQUEEZY warto pamiętać również o wielkim bogactwie jakie niesie ze sobą ten czerwony mistrz. Sam pomidor zaliczany jest do grupy tzw. żywności funkcjonalnej, czyli takiej, która oprócz dostarczania podstawowych składników odżywczych, zapewnia organizmowi dodatkowe korzyści zdrowotne m.in. wpływa na poprawę metabolizmu, pomaga kontrolować poziom cukru we krwi, sprzyja rozszerzaniu naczyń krwionośnych. W skrócie: unikalny smak i same korzyści.

Sportowcy! Pomidorowy SQUEEZY w dłoń i jazda po zwycięstwo!

Pomidorowy Squeezy i nie tylko znajdziecie na www.squeezy.pl

PROFESJONALNA PAMIĄTKA


Najbardziej profesjonalne "pamiątki" z Waszych zmagań w chodzieskiej odsłonie Volvo Triathlon Series znajdziecie na www.bikelife.plDo Chodzieży wybiera się silna grupa fotografów, zatem... uśmiechajcie się szeroko, a potem szukajcie wśród zdjęć! Pamiętajcie, że BikeLife jak prawdziwy jubiler, każdy "zdjęciowy diament" obrabia ręcznie by otrzymały najwspanialszy ostateczny szlif.
 

Do zobaczenia w Chodzieży i ... POWODZENIA!!