Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
CZAS DO STARTU:

Mrągowo – finałowa odsłona Volvo Triathlon Series 2015

Tradycją Volvo Triathlon Series staje się kończenie wakacji w triathlonowym stylu w Mrągowie. Tak jak w roku ubiegłym, gościnna mazurska miejscowość pozwoli podsumować sezon triathlonowych zmagań w naszej serii. Finałowa odsłona VTS to ostatnia szansa na poprawienie dotychczasowych wyników w klasyfikacji generalnej. Znane Wam z lat ubiegłych trasy dadzą możliwość osiągnięcia "właściwych wyników". Jeśli chodzi o przebieg rywalizacji - w stosunku do ubiegłego roku praktycznie nic się nie zmienia, trasy pływacka, kolarska i biegowa pozostają "po staremu". Biuro zawodów po raz kolejny zlokalizowane będzie w Gościńcu Molo, a najpoważniejszą zmianą jest lokalizacja odprawy technicznej, która odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Kopernika 2C.


Poniżej garść przydatnych informacji: 

1. Biuro Zawodów: Gościniec Molo, ul. Jeziorna 1B, 11-700 Mrągowo

2. Lokalizacja Biura Zawodów oraz parkingów

Pokaż Parkingi i Biuro Zawodów Triathlon Mrągowo na większej mapie

3. Program zawodów - sprawdź

4. Odprawa techniczna przed zawodami
Sobota, 29 sierpnia, godz. 19.00
Miejsce (trasa z Biura Zawodów): Hala widowiskowo-sportowa, ul. Kopernika 2C, 11-700 Mrągowo (wjazd od ul. Wojska Polskiego, obok "Biedronki").5. Opisy poszczególnych tras - plik na dropbox - sprawdź
1-Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-08-28 095240


6. Dodatkową energię na każdym bufecie - żele/batony/napoje zapewnia marka SQUEEZY


Poniżej kilka istotnych informacji nt. diety sportowców.
Często słyszymy, że oprócz treningu i odpowiedniej diety regeneracja jest równie ważnym elementem uprawiania sportu. Pełni ona funkcję bardzo ważnego łącznika, stanowiąc jednocześnie element kluczowy całego procesu. Dzieje się tak, ponieważ regeneracja wykorzystuje efekty treningu i dzięki dostarczonym w diecie składnikom przystosowuje organizm do coraz większych bodźców. Tym samym nasze ciało robi to na czym nam zależy - zwiększa siłę, wytrzymałość siłową, moc i inne cechy motoryczne.
Niestety - większość amatorów najwięcej uwagi przywiązuje do treningu, nieco mniej do prawidłowej diety, a najmniej dba o właściwą regenerację. A to przecież w niej tkwią największe niewykorzystane rezerwy! W normalnych warunkach, organizm ludzki wykorzystuje jedynie niewielką część swojego potencjału regeneracyjnego mimo, że posiadamy całkiem spore zapasy możliwości. Większość z nas miała okazje poczuć to na własnej skórze, kiedy na początku przygody ze sportem w szybkim tempie wyraźnie odczuwaliśmy coraz to lepszą i szybszą regenerację po treningach. Trzeba pamiętać, że to tylko kropla w morzu możliwości naszego ciała! Organizm na co dzień nie wykorzystuje tych rezerw gdyż jest nieco leniwy, nie przyśpiesza swojej regeneracji i nie korzysta ze swojego potencjału na tyle na ile byśmy chcieli. Nie jesteśmy w stanie regulować tego procesu jedynie siłą woli - nasz organizm potrzebuje do tego pewnych bodźców z zewnątrz… dlatego właśnie korzystamy z masaży, basenu, sauny, soli termalnych, zimnych kąpieli i … .jemy.

A co jemy??? Przede wszystkim uzupełniamy węglowodany, sole mineralne i witaminy, nawadniamy się, a co najważniejsze dostarczamy BIAŁKO - budulca naszych mięśni. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie zawsze po wysiłku nasz żołądek pracuje na normalnych obrotach i zjedzenie odpowiedniej ilości białka może być kłopotliwe. Naprzeciw oczekiwaniom wyszła firma SQUEEZY oferując baton regeneracyjny oraz napoje regeneracyjne o pysznym czekoladowym smaku.

SQUEEZY baton regeneracyjny w czekoladzie o pysznym waniliowym smaku (50 g) to idealna przekąska po intensywnym treningu czy zawodach. Baton wspomaga układ odpornościowy i pozwala zmniejszyć ryzyko wystąpienia infekcji po zajęciach sportowych. Zawiera 30% tak niezbędnego do regeneracji mięśni białka oraz 44% węglowodanów uzupełniających zbiorniki glikogenu. Dodatkowo oblany jest pyszną czekoladą, która uszczęśliwi Wasze kubki smakowe nawet po najcięższym wysiłku.

Dla amatorów czekoladowych napojów mamy natomiast SQUEEZY Protein Drink, który zawiera całą masę cennych witamin i minerałów do uzupełnienia strat podczas wysiłku fizycznego.

Pamiętajcie! Zabierzcie ze sobą jeden z naszych produktów regeneracyjnych SQUEEZY na kolejne zawody!