Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem
CZAS DO STARTU:

Spodziewaj się najlepszego

Triathlon to synonim wyzwania. Dyscyplina, która porywa i uzależnia od siebie coraz większe rzesze sportowo zakręconych ludzi. Mamy z tego dużą satysfakcję, bo wiemy, że dokładamy do tego sporą cegiełkę. W 2016 roku już po raz czwarty zaprosimy Was na zawody rozgrywane pod szyldem Volvo. Cieszymy się, iż szwedzka marka po raz kolejny obdarzyła nas zaufaniem, widząc w imprezach sygnowanych swoim logo dużą wartość. Mimo tego, że konkurencja na rynku triathlonowych eventów jest coraz ostrzejsza, VTS rośnie z roku na rok. W każdej kolejnej edycji jest Was więcej (od 2013 roku liczba uczestników zwiększyła się dwukrotnie!), co utwierdza nas w przekonaniu, że obraliśmy dobry kurs.

 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-07-14 203917

 

Co przyciąga zawodników na nasze imprezy? Na pewno dostępność i różnorodność. Triathlon jest na tyle pociągający i pobudzający sportowe żądze, że chcą się w nim spróbować osoby z różnym stażem zawodniczym. Ciężko jest zaczynać przygodę z TRI od „połówki”, nie mówiąc już o pełnym IM. Dla najmniej zaprawionych przygotowaliśmy dystans 1/8 IM, który pozwala na sprawdzenie „z czym się to je” bez potrzeby „przeginania bagiety”. To jest „pułapka”, którą zastawiamy na tych bardziej nieśmiałych. Wierzymy, że większość z nich wróci do nas – często stając już na starcie dłuższych dystansów – np. na najpopularniejszej ćwiartce.

 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-07-14 203330

 

1/4 IM to opcja uszyta na miarę dla większości zapalonych triathlonistów-amatorów, którzy są tak naprawdę pięcioboistami (dokładając do treningów pływania, roweru i biegu jeszcze pracę zawodową i obowiązki rodzinne). Długość trwania i forma rywalizacji na tym dystansie nie drenują budżetu czasowego zawodników, jednocześnie pozwalając powalczyć na wysokim poziomie i konkretnie się zmęczyć.

 

1-008

 

Dla największych kozaków mamy oczywiście 1/2 IM, która do tej pory pojawiała się w naszym kalendarzu prawie zawsze. W czwartej edycji ci z Was, którzy mają apetyt na „połówkę”, będą mogli spotkać się z nią podczas każdej naszej imprezy, gdyż dystans ten pojawi się także na zawodach w Nieporęcie (runda o długości 22,5 km pokonywana na dwóch pasach ruchu w jednym kierunku).

Na triathlonową karuzelę zapraszamy nie tylko trójboistów, ale też specjalistów w poszczególnych dziedzinach. Dla nich przygotowaliśmy formułę sztafety, która pozwala każdemu z trzech zawodników na pełny gaz, bez obaw, że „odetnie” ich po kolejnej zmianie dyscypliny.

 

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2014-07-14 203809

 

Rodzina triathlonowych miejscówek spod szyldu VTS powiększy się o jedną lokalizację – Ełk, który dołącza do Mrągowa i wspólnie będą reprezentowały w naszym cyklu krainę jezior. Nowa miejscowość zaskoczy Was nie tylko niezwykle malowniczą, ale i wymagającą trasą.

Chcemy by grono zadowolonych zawodników i kibiców stale się powiększało, dlatego nie ustajemy w podnoszeniu jakości naszych imprez tak, by zaspokoić potrzeby jak największej grupy uczestników. Nie jest to łatwe, ale podobnie jak sam triathlon, organizacja zawodów to rzecz dla ludzi z pasją i prawdziwych twardzieli. Tak więc w 2016 spodziewajcie się … najlepszego.
 

_O5B3886