Brodnica | Triathlon Series
Brodnica | Triathlon Series

DO STARTU POZOSTAŁO:

Zawody już się odbyły

22 lipca w Brodnicy odbędzie się pierwszy start w ramach cyklu Triathlon Series. Zawodnicy do wyboru będą mieli jeden z trzech dystansów: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Na każdym z dystansów będzie możliwość startu w trzyosobowej sztafecie triathlonowej. Imprezą towarzyszącą będą zawody biegowe dla dzieci Kids Run na jednym z trzech dystansów: 200 m, 500 m oraz 1000 m.

Brodnica to stolica Pojezierza Brodnickiego liczącego ponad sto jezior. Miasto z ponad 700-letnią tradycją. Leży nad Drwęcą, na granicy historycznych regionów: Ziemi Chełmińskiej, Prus i Mazowsza. Nazwę swą (zarówno polską jak i niemiecką Strasburg) zawdzięcza właśnie granicznemu położeniu i przejściu przez rzekę zwanemu brodem.
Położenie Brodnicy sprawia, że jest ona dobrze skomunikowana m.in. z Warszawą, Toruniem, Bydgoszczą, Trójmiastem, Olsztynem, Poznaniem czy Łodzią.

Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz zaprasza na zawody:

burmistrz brodnicyBrodnica to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Położona w północno-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, nad rzeką Drwęcą jest administracyjnym i kulturalnym centrum historycznego regionu zwanego „Ziemią Michałowską”.

Przyjeżdżając do nas znajdziecie się Państwo w atrakcyjnym turystycznie regionie, na styku dwóch parków krajobrazowych, w granicach „Zielonych Płuc Polski” z charakterystycznym szlakiem wodnym Drwęcy. Brodnica szczyci się ponad 700-letnią historią. Mimo wielu burz dziejowych, które przechodziły przez miasto zachowało się w nim dużo obiektów zabytkowych, wśród których są: ruiny zamku krzyżackiego z dominującą nad miastem wieżą, kościół farny z przełomu XIII i XIV wieku, średniowieczny układ zabudowy starówki z trójkątnym rynkiem, pozostałości gotyckiego ratusza, mury obronne, Brama Chełmińska, Wieża Bramy Mazurskiej, pałac Anny Wazówny, spichlerze, kościół i klasztor poreformacki z II poł. XVII w. Wszystkie zabytki, otoczone pieczołowitą opieką konserwatorską, są zagospodarowane stanowiąc atrakcję turystyczną.

W Brodnicy odpoczniecie Państwo wśród pięknej przyrody, bo miasto hojnie zostało obdarowane przez naturę. Nie będziecie się też u nas nudzić, czekają na Was liczne atrakcje. Serdecznie zapraszam do Brodnicy miasta wśród jezior!

 

Podziel się!

Udostępnij ten tekst znajomym, prześlij mailem lub zapisz/wydrukuj ku pamięci

Polityka Prywatności
(c) 2016-2019 Labosport   |   wykonanie: sportsBRND.pl